Tenisový vzkaz politikům v Pelhřimově: vyrobili jste paskvil v novým financováním sportu

fb

I pelhřimovští tenisté se ozvali k současné situaci ve financování pelhřimovského sportu i k záměrům vedení města.

Prezident Tenisového klubu Pelhřimov Evžen Reich napsal:

– plně souhlasím s panem hejtmanem (stanovisko hejtmana je zde), jaký bude přínos pro občany města budování tohoto multifunkčního hřiště,atletická dráha nebude mít soutěžní  parametry. A volejbalové,či tenisové dvorce uvnitř hřiště? Na co pro občany? ?Vždyť ve městě jsou areály pro tyto sporty.V neposlední řadě  kdo se bude o tento areál starat,kdo ponese náklady na provoz.

– prosím Vás uvědomte si Vaše sportovní komise,že sportovní areály ve městě jsou všechny staré minimálně 30 let a do obnovy a oprav se dává ze strany města opravdu minimum.Projděte si fotbalový a zimní stadion,šatny,sociálky pro hráče a veřejnost..katastrofa.Sportovní hala,to samé.

– proč nemá stadion tartanovou dráhu?Asi si řeknete proč tu není atletický oddil ?Asi proto,že tu není dráha a zázemí pro atlety,tak jak je běžné v jiných okresních městech.

Za tenisový klub říkám NE výstavbě mult.hřiště

Vážená sportovní komise,bohužel zástupce TK v ní není,protože by nedopustil,aby Jste vyrobili takový paskvil,jako je nový systém financování sportu ve městě.Uvědomili Jste si vůbec,že TK provozuje 8 venkovních dvorců a ten.halu se 2 dvorci kompletně za svoje náklady což je spotřeba elektřiny,plynu,vody,nakupujeme antuku,sítě,hrabla,provádíme veškerou údržbu a úklid areálu/technické služby nám platí správce  8 hod.denně/,ale provoz areálu je v létě 10 hodin a v zimě 12 hod. a kde jsou soboty,neděle a svátky.A kde Jsme? Tam kde jsme být nechtěli,členové klubu si vše platí jako každý jiný a co vybereme na nájmech o tom nechci ani mluvit.A příspěvek města místo aby šel na podporu mládeže…hrazení trenérů,nákup míčů a sportovního vybavení,hrazení startovného a cestovného na soutěže….jde na provoz areálu,místo aby Jste něco přidali,tak Jste nám 20% sebrali…nemyslíte,že by pro nás bylo jednodušší to,aby areál provozovaly třeba tech.služby,my platili nájem a Vy podle Vašich zásad,by Jste nám ho proplatili,přesto Vám patří díky,jak za tyto peníze,tak i prostředky na opravy,díky kterým máme zázemí klubu takřka opraveno .

Ještě pár slov jak pan hejtman vzpomenul ke grantům MŠMT.

– TK žádal každý rok prostředky na výměnu povrchu v hale,podali jsme  3 roky po sobě vypracovanou žádost na 700.000,-/každá nás stála cca 7.000,-/  a nic…nakonec město dalo 400.000,- a TK z provozních prostředků 300.000,-

– již druhý rok  žádáme na revitalizaci dvou dvorců za halou a výstavbu dalšího dvorce/máme cca 100 žáků/ a nemáme je kam dát,vloni jsme dostali prt a počítám letos to samé,náklady na žádost zase cca 7000,-,takže 5 žádostí  celkem 35.000,- + pořízení projektu je v  …..

Sportu zdar a tenisu zvláště

Evžen Reich, živnostník a toho času prezident tenisového klubu

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů