Úřednická kavárna před dveřmi městské rady

Pro nerušený pracovní život jihlavského úředníka zavedla radnice „úřednickou čekárnu“ před dveřmi do jednací místnosti Rady města (více zde). Tady si mohou úředníci odpočinout, vypít kávu a nenuceně splečensky konverzovat. Jejich klid nebude nikým rušen. Ani občany, ani politiky.

Opoziční zastupitelé žasli nad fotografiemi na Občasníku. „Tam je fakt kavárna pro úředníky?, Vrchního tam dělá tajemník nebo někdo z náměstků?“ byly jen některé dotazy opozice na situaci při jednání Rady města. Pořizování fotografií o úřednickém životě jihlavského magistrátu byly spojeny i s nemalým rizikem. Fotografování pracovní pohody se úředníkům viditelně nelíbilo.

káva a počítačKdyž si úředníci sdělovali zážitky z dvoudenního pracovního školení (více zde), nestačil občan valit oči na význam utužování pracovního kolektivu elity jihlavského magistrátu. Stále důležitější roli mezi úředníky hrají příbuzenské vazby, které vedení radnice oficiálně nesleduje. Na klíčové pozice Magistrátu jsou dosazováni rodinní příslušníci vlivných úředníků.

Manželka tajemníka jihlavské radnice je například úřednicí vodoprávního úřadu. V rámci svých pravomocí zakázala úřednice Dohnalová používat čerstvě postavenou kanalizaci na území krajského města (více zde), její rozhodnutí zrušil Krajský úřad Kraje Vysočina (více zde).

Rozvoj krajského města se začíná zastavovat, Zastupitelstvo neschválilo klíčové body volebního programu koalice jako je nový územní plán nebo investice do letiště.

Klidný život úředníků na radnici to ale viditelně nenarušilo ani v nejmenším. Naopak u dveří do jedaní místnosti rady vznikla improvizovaná kavárna pro úředníky, kde si mohou v klidu vypít doušek lahodné kávy před vstupem do jednací místnosti Rady města. Nerušte úředníkům klid jejich pracovního života!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů