Úzkokolejka má soudu vysvětlit z čeho zaplatí červnové mzdy zaměstnanců

Českobudějovický krajský soud předvolal tvůrce reorganizačního plánu jindřichohradecké úzkokolejky Jana Kyselu na schůzi věřitelů na konci května. Kysela by měl soudu odůvodnit o prodloužení lhůty k předložení reorganizačního plánu o dalších sto dvacet dní.

Tuto žádost Kysela zdůvodňuje řadou více či méně přiléhavých argumentů včetně zdůraznění nezbytnosti obnovení provozu na dráze jako klíčového předpokladu uvažované reorganizace, přestože samotnou reorganizaci jistě navrhoval s vědomím potenciálních překážek včetně těch, které dnes ve své žádosti označuje za „nepředvídatelné“.

Soud považuje za žádoucí vědět, jaké nezbytné udržovací práce byly skutečně během uplynulých
čtyř měsíců provedeny a jakým způsobem?, když v realistickém scénáři budou součástí protokolu Drážního úřadu výtky, jejichž odstranění bude předpokladem pro získání osvědčení (o bezpečnosti)
provozovatele dráhy. Lze tak očekávat, že na přípravu červnové obnovy provozu budou třeba jednotky týdnů navíc, v krajním případě až dva nebo třiměsíce.

Finanční zdraví zadlužené jindřichohradecké úzkokolejky je opět ve vážných problémech. Hospodaření dlužníka je nadále ztrátové, navíc je zatíženo nemalými náklady způsobenými insolvenčním řízením a přípravou reorganizačního plánu – Znalecký posudek, právní služby, jakož i oprávněnou odměnou insolvenčního správce.

Na výplatu mezd zaměstnanců v květnu 2024 ještě finanční prostředky budou. Ale dál už bude dle názoru insolvenčního správce vše záviset na doplnění majetkové podstaty z externích zdrojů.

Drážní úřad přerušil řízení o vydání povolení pro veřejnou přepravu cestujících (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů