Válka trenérů Dukly Jihlava: Kaděra proti Ujčíkovi?

Náhlé odvolání trenérské dvojice Marek Melenovský-Roman Kaděra mělo dohru v ostré výměně názorů během třídenního turnaje v Plzni. Na trenérský post se postavil vedle Jakuba Vence trenér A-týmu Dukly Viktor Ujčík. Odvolaný asistent trenéra Roman Kaděra se do Plzně vydal jako soukromá osoba.

Radost hráčů Dukly Jihlava z vítězství v Plzni. Zdroj: HC Plzeň

O „pátečním incidentu“ během prvního dne prestižního turnaje panují jen velmi strohé a neurčité informace. Mezi bývalými hráči Dukly Jihlava a současnými trenérskými osobnostmi Romanem Kaděrou a Viktorem Ujčíkem údajně padly velmi silná slova, která později jihlavský klub jen stroze označil za „nevhodné chování“. Do slovní výměny¨ na plzeňském stadionu se údajně zapojila i manželka Romana Kaděry. O přesném průběhu incidentu panuje silné mlčení v hokejovém zákulisí jihlavské Dukly. Marek Melenovský v Plzni vůbec nebyl a slovní výměny se Kaděra-Ujčík se nijak neúčastnil.

Na plzeňský stadion byla údajně volána i místní městská policie, ovšem zřejmě nedošlo k žádnému zákroku. Pořadatelský klub odmítl události blíže komentovat.

Motivem ostré slovní výměny v Plzni mezi trenérskými osobnostmi Dukly Jihlava mohlo být náhlé odvolání trenérské dvojice Melenovský-Kaděra den před začátkem prestižního turnaje. Dukla Jihlava turnaj v Plzni sice vyhrála, ale tím jen vygradoval ostrý spor trenérských osobností Dukly Jihlava.

Trenérům Melenovskému a Kaděrovi je vytýkána údajná neochota spolupracovat na celkové koncepci klubu při výchově talentovaných hráčů. Přitom novou trenérskou smlouvu dostal Marek Melenovský jen před několika měsíci. Byla výjimečná už jen tím, že byla na dva roky. Normální trenéři dostávají smlouvu jen na jednu sezónu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů