(VIDEO) Alstom představil Vysočině vlak budoucnosti

Železnice zažila období parních, po té dieselových lokomotiv. Francouzská firma Alstom poprvé v České republice představila první a jediný osobní vlak na světě s vodíkovými palivovými články.

Vodíková technologie umožňuje využít stávající železniční infrastrukturu bez nákladné elektrizace tratí a přitom významně dekarbonizovat osobní železniční dopravu

Model Coradia iLint, který byl představen na veletrhu InnoTrans 2016, je první sériově vyráběnou vodíkovou soupravou na světě. Coradia iLINT je schopná dosáhnout rychlosti až 140 kilometrů za hodinu a ujet 600–800 kilometrů na jednu nádrž vodíku. Vyrábí se v závodě Alstom v německém Salzgitteru.V březnu 2017 zahájila první jednotka zkušební jízdy rychlostí 80 km/h. V září 2018 vstoupila do provozu první Coradia iLINT na lince Buxtehude – Bremervörde – Bremerhaven – Cuxhaven v Dolním Sasku v Německu. Jednotky jsou prozatím tankovány z mobilní vodíkové plnicí stanice.

Vodíkový vlak s nulovými emisemi a nízkou hlučností může být vynikající náhradou za stárnoucí dieselové vlaky. Nepotřebuje přitom žádné palivo dovážené ze zahraničí. Představení vodíkového vlaku jeho výrobcem sledujte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů