(VIDEO) Joukl (ČSSD): Zvažuji odškodné za nemajetkovou újmu v kauze sypače

Deset let starý případ údajně předraženého nákupu vozidel zimní údržby skončil definitivním verdiktem: Exnáměstek hejtmana Libor Joukl a ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočina Jan Míka byli zproštění viny. Soudní rozhodnutí je pravomocné.

Náklady na obhajobu jsou podle ex-náměstka Joukla v řádech statisíců korun. A výš. Znalecké posudky,palmáre advokátům obhajoby.

Ex-náměstek Joukl zvažuje možnost žádat satisfakci v podobě nemajetkové újmy, mnohaleté trestní stíhání mu mimo jiné znemožnilo účast v parlamentních a krajských volbách za sociální demokracii.


Kraj Vysočina se nikdy nepřipojil k trestnímu stíhání ex-náměstka Joukla jako poškozený. Hejtman Běhounek označil celé obvinění svého náměstka jako vykonstruované (více zde).

Pro náměstka Joukla se otevírá možnost návratu do regionální a možná i celostátní politiky. V minulosti měl Libor Joukl „ministerskou nabídku“, což naznačuje možnost působení ve vedení některého z pražských ministerstev. Sám Joukl nevyloučil na dotaz Občasníku možnost dalšího působení v krajské politice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů