(VIDEO) Mirákl Bohuslavice už deset let pomáhá při rehabilitaci postižených dětí

¨Mirákl je latinský výraz pro zázrak. Centrum Mirákl vzniklo na Hospodářském dvoře v Bohuslavicích jako zařízení, které celoročně nabízí týdenní hiporehabilitační pobyty pro děti se speciálními potřebami.

Snahou Miráklu je ukazovat dětem, které jsou svým tělem limitovány, jak se lze volně a beze strachu pohybovat – prostřednictvím koně. Lidé z Miráklu věří, že nejlepším učitelem pohybu je právě kůň.

Může jít o obrázek 4 lidem , sedícím lidem , stojícím lidem a indoor

Příběh vzniku Miráklu vyprávěl majitel Hospodářského dvora Bohuslavice Jiří Kovář. Podle Kováře stojí za myšlenkou vzniku řádová sestra Dana, která přinesla do Bohuslavic myšlenku vzniku Centra Mirákl.

O fyzioterapeutické pobyty, jejichž stěžejní léčebnou metodou je hipoterapie je obrovský zájem. Na čekací listině je osm desítek rodin s postiženým dítětem, jiné rodiny se pravidelně každoročně vrací na léčebné pobyty nebo absolvují pobyt i několikrát do roka.

Hlavním zaměřením jsou neurologické a ortopedické diagnózy, ale také genetická onemocnění, poúrazové stavy, zrakové a sluchové postižení, lehké funkční problémy pohybového systému či prevence jejich vzniku.

Každoročně pořádá Centrum Mirákl více než dvě desítky hiporehabilitačních pobytů, na kterých se vystřídá přibližně sto padesát dětí s frekvencí jeden až tři pobyty za rok. Jednoho pobytu se účastní celkem patnáct dětí s doprovodem.

Stěžejní náplní pobytů je hipoterapie, která je doplňována canisterapií, arteterapií, muzikoterapií a dalšími aktivitami, jež jsou vždy přizpůsobeny individuální situaci každého dítěte.

Může jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem , koni a venkovnímu

“ Činnost Miráklu mě zaujala především po té odborné stránce. Je evidentní, že koně mohou sehrát při rehabilitaci děti s postižením významnou roli. Nejde to samozřejmě bez odborného přístupu, který však v Miráklu garantuje jak celý tým fyzioterapeutů, tak spolupracující lékaři. Jsem rád, že původně pražská organizace našla své nové působiště i na Vysočině díky ochotě a zájmu majitele Hospodářského dvora v Bohuslavicich pana Kováře. Včerejší tisková konference byla opravdu velmi zajímavá.“ dodal hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů