(VIDEO) Při návštěvě ministra zemřeli pacienti JIP na nedostatek antibiotik, slyšel poslanec Babiš (ANO)

Při návštěvě stínové vlády hnutí ANO na Vysočině slyšel poslanec Babiš i nepříjemná slova o nedostatku léků. Nepříjemná slova adresovala k uším ministra Babiše dáma, která se představila jako zástupce zdravotníků.

Zatím není jasné ve které nemocnici v Kraji Vysočina mělo k nepříjemné události dojít, v srpnu navštívil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek nemocnici Jihlava, je tak pravděpodobné, že jde o jihlavskou nemocnici.

„Vylučuji, že by k takové události došlo,“ uvedl na dotaz Občasníku náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Novotný.

Výstup údajné zdravotnice z některé z nemocnic na Vysočině překvapil i předsedu Zdravotní komise kraje Vysočina poslance Víta Kaňkovského. „Pokud by to totiž byla pravda, jednalo by se o velmi závažnou skutečnost,“ řekl Kaňkovský.

Poslanec Kaňkovský kontaktoval hned v pátek 24.11. náměstka hejtmana pro zdravotnictví Kraje Vysočina Ing. Vladimíra Novotného, který už tentýž den nechal celou záležitost důkladně prověřit. Z šetření vyplynulo, že se žádný takový případ v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina nestal.

I když se české zdravotnictví potýká v poslední době s nedostatkem některých antibiotik i jiných léků, tak nemocnice na Vysočině mají podle Kaňkovského zpracované odborné postupy léčby  infekčních – a to i závažných onemocnění, které dávají lékařům odborný návod, jak nahradit případný výpadek některého antibiotika jiným nebo kombinací více antibiotik. 

„Považuji za velmi smutné, že paní, která vystoupila na setkání veřejnosti se stínovou vládou ANO, šíří velmi nebezpečné a přitom nepravdivé informace,“ dodal Kaňkovský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů