(VIDEO) Vládní bunkr ČSSR je na prodej jako nemovitost

Počátkem sedmdesátých let byl dostavěn a uveden do provozu podzemní objekt vlády ČSSR známý pod označením „rozhlasové vysílací stanoviště“ Stonařov. Objekt měl sloužit v případě ohrožení státu jako rozhlasový vysílač s podzemním studiem.

Spodní patro se skládá ze strojovny, filtrovny, dekontaminačních prostor a rozhlasového studia. Spodní patro je bez jakékoliv možnosti osvětlení, omluvte prosím sníženou kvalitu videa.

Bunkr se skládá z nadzemní části o ploše 78m2 (v katastru vedené jako stavba pro výrobu a skladování). Kolem je oplocený travnatý pozemek o výměře 4178m2 (v katastru vedený jako manipulační plocha), kde se nacházejí výduchy z podzemní části a podzemí nádrže na naftu. Hlavní část cca 200m2 je ukryta pod zemí a je od nadzemní části oddělena prostorným schodištěm zakončeným ocelovými dveřmi.

Podzemí část poskytuje kompletní zázemí pro fungování vojenské posádky: ubikace, koupelny, WC, strojovna s diesel agregáty, elektrorozvodna, dekontaminační místnosti, sklady.

Prostory jsou vybavené technikou ze 70.let – agregáty, rekuperací vzduchu, generátor elektřiny. Podzemní část je v dobrém stavebním stavu a není zde problém s podzemní vlhkostí. Nadzemní část má poškozenou střechu a do objektu zatéká. V územním plánu je tato oblast určená k výrobě a skladování – drobná a řemeslná výroba.

Kryt může sloužit nadšencům pro armádní, ale může být využit i jako skladovací prostor s konstantní teplotou s tím, že nad krytem může být postavena stavba s nádherným výhledem do okolí. Prodejní cena 8 500 000 CZK.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů