VÍME PRVNÍ: Centrum Jihlavy postihla rozsáhlá porucha vodovodu

Rozsáhlá porucha vodovodu ve objevila v centru města v odpoledních hodinách 5.4.2023. Porucha byla lokalizována do oblasti starého Brněnského mostu, bylo potřeba uzavřít vodovody v celém středu města.

Postupně jstou znovu napouštěny vodovodní řady, ve večerních hodinách by mělo být zajištěno zásobování vodovodů z náhradních zdrojů. Rozvody vody jsou z města jsou zaokruhovány.

Už v odpoledních hodinách bylo na místě nehody několik poruchových vozidel Služeb města Jihlavy, na místo pravděpodobné havárie přijel náměstek primátora Radek Popelka (ANO).

Na řešení havárie vodovodů se intenzivně pracuje.

Čas 5.4.2023 v 19. 54 hodin: Řešení poruchy vypadá dobře, podařilo se uzavřít úsek s poruchou. Zaměstnanci Služeb města Jihlavy se snaží opět natlakovat potrubí. Pokud se natlakování podaří, měla by voda začít téci v průběhu večera a oprava by probíhala nezávisle. 

Čas 5.4.2023 v 1959h: Porucha vodovodu se okamžitě stala politickým tématem pro opozičního zastupitele Radka Hoška. „Tak to tady máme zase! Další část Jihlavy bez vody. Na to, že je potřeba se prioritně zaměřit na opravy vodovodů a kanalizací, protože je to časovaná bomba, jsme opakovaně upozorňovali. Ona totiž ani ta aréna bez vody fungovat nebude,“ napsal Hošek na sociální síti.

Čas 5.4.2023 v 21.00h: Napouštění vodárenského potrubí jde pomaleji oproti očekávání, vodárenská soustava v centru města je hodně zavzdušněná, takže v noci budou v ulicích cisterny. Město Jihlava tlakuje potrubí s nezbytnou opatrností, bez zbytečného rizika. Je potřeba vodu dostat k velkému množství domácností.

Čas 5.4.2023 kolem 21.30h: Přibývají pozitivní informace o obnovení dodávek pitné vody.

Čas 5.4.2023 kolem 21.31h: Náhradní zásobování pitnou vodou:

– jedna cisterna s obsahem 1m³ se bude nacházet u domu Telečská č. 32, druhá pak na Masarykově náměstí (naproti ZUŠ)- 11 m³ se bude nacházet u objektu Polní č. 18.

– stále pokračuje zásobování na hlavní budově SMJ v ulici Havlíčkova

Cisterny jsou momentálně ve fázi napouštění a co nejdříve budou na místě.

Čas 6.4.2023 kolem 7h ráno: Dodávky pitné vody byly obnoveny do většiny domácnosti do hodiny od nahlášení poruchy. Cisterny s náhradním zásobováním byly na místě. Ve vodárenském potrubí je slabší tlak a voda není v lokalitě Zahradní a Telečská.

Čas 6.4.2023 kolem 10h ráno: Při opravě vodárenského potrubí v lokalitě Na kopci se našly v zemi nezmapované elektrické přípojky nad vodárenským potrubím. Zjišťuje se, komu patří a kam vedou. Na opravách se intenzivně pracuje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů