VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina napravil nezákonnosti rozhodování o novém jaderném zdroji Dukovany

Při rozhodování o výstavbě nového jaderného zdroje v elekrárně Dukovany došlo k procesním nezákonnostem a to z důvodů rozhodování úřední osobou, jež měla být z rozhodování vyloučena (starosta obce Rouchovany Ing. Vladimír Černý). Vyjádření starosty Černého se nepodařilo získat z důvodu onemocnění a nepřítomnosti v zaměstnání.

Podle informací Občasníku vydal starosta obce Rouchovany Vladimír Černý závazné stanovisko a to v době, kdy Ing. Vladimír Černý současně zastával i funkci člena dozorčí rady společnosti ČEZ, a. s. coby jediného akcionáře žadatele – společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s. Tyto skutečnosti jsou zřejmé ze samotného závazného stanoviska i informací dostupných v obchodním rejstříku.

S ohledem na zjištěný souběh výkonu funkce starosty obce Rouchovany a člena dozorčí rady společnosti ČEZ, a. s. v době vydání závazného stanoviska má Krajský úřad Kraje Vysočina za to, že v posuzovaném případě existují pochybnosti o nepodjatosti Ing. Vladimíra Černého.

Lze předpokládat, že společnost ČEZ, a. s., coby jediný akcionář žadatele – společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s., má zájem na výsledku řízení, který může prosazovat mj. prostřednictvím členů její dozorčí rady. V důsledku těchto skutečností lze důvodně pochybovat o nepodjatosti Ing. Vladimíra Černého, který při vydávání závazného stanoviska mohl být ovlivněn i jinými než zákonnými hledisky.

„Seženu si k tomu písemné podklady a pak k tomu dám vyjádření,“ uvedla senátorka za Třebíčsko Hana Žáková (STAN).

Vyjádření Kraje Vysočina, Ministerstva průmyslu a obchodu, společnosti ČEZ a dalších dotčených subjektů zjiš´tujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů