VÍME PRVNÍ: Letošní Vánoce budou na jihlavském náměstí bez kluziště

Asi osm milionů korun plánovala utratit příspěvková organizace Brána Jihlavy za kulturní program na jihlavském náměstí. Částka byla kalkulována jako odhad na základě předpokládané spotřeby (závislá na počasí) a aktuálních prognóz cen elektřiny, kde hrozí riziko nárůstu nákladů.

Vánoce 2019

Odbor školství, kultury a tělovýchovy jihlavského Magistrátu ovšem upozornil radní města na možné riziko nedostatečných finančních prostředků v rozpočtu Brány Jihlay na vánoční akci. V prosinci 2021 byl příspěvkové organizaci Brána Jihlavy schválen příspěvek na provoz ve výši 18, 9 mil. Kč, bez finančních prostředků na Vánoce. Na jaře Brána Jihlavy žádala navýšení příspěvku na provoz o sedm milionů korun, schválena byla částka ve výši pěti milionů korun.  Oproti původním akcím přibyly akce Kapří den, Loděnice fest a Kutil fest. 

Podle předběžné finanční kontroly nemá Brána Jihlavy peníze na provozování vánočního kluziště. Radní města Jihlavy schválili konání vánočních akcí na jihlavském náměstí jen v omezeném režimu bez kluziště.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů