VÍME PRVNÍ: Luka nad Jihlavou odstupují od schválené protipovodňové dotace

Zastupitelstvo Luk nad Jihlavou bude rozhodovat o odstoupení od nevyčerpané osmnácti milionové dotace na protipovodňová opatření. Plánovaná opatření měla upravit stávající rybník nad koupalištěm a lokalitu „Na Balkáně“ u lyžařské sjezdovky. Nad koupalištěm měl být odbahněný a rozšířený rybník a u sjezdovky je naplánovaný poldr. Třetí lokalitu „Na kocandě“ již dříve zablokovali majitelé pozemků v dané lokalitě.

Státní fond životního prostředí stanovil pro dokončení protipovodňových opatření termín do konce letošního roku s předložením vyhodnocení projektu do konce března 2024. Tento termín se ale nedá stihnout, pro nové vedení městyse v čele se starostou Martinem Dvořákem přestal být projekt prioritou.

Může jít o obrázek tráva

Protipovodňová opatření jsou v Lukách nad Jihlavou citlivým společenským tématem: Voda obyvatele městyse ohrožovala už mnohokrát. Nejčastěji to bylo z Kozlovského potoka. V roce 1988 se obcí prohnala ničivá povodeň, která zatopila přes stovku domů a vzala život dvěma ženám.

Nové vedení městyse Luka nad Jihlavou v čele se starostou Martinem Dvořákem nestihlo včas zahájit výběrové řízení na dodavatele projektu, proto musí zastupitelé města „vyrobit koaliční alibi“ a celý projekt zrušit usnesením zastupitelstva.

Vyjádření majitele pozemku v lokalitě „Na Balkáně“ přímo zde.

AKTUALIZOVÁNO: Videozáznam z projednání v zastupitelstvu Luka nad Jihlavou (6.6.2023)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů