VÍME PRVNÍ: Miliardář Morszeck podpořil výstavbu nemocnice Pelhřimov

Dieter Morszeck, vnuk zakladatele společnosti RIMOWA, se rozhodl prostřednictvím své nadace obdarovat nemocnici v Pelhřimově. Dar dvou milionů eur bude využit pro výstavbu „Pavilonu pro dětské oddělení“.

Dieter Morszeck uprostřed

Společnost RIMOWA, založená v Kolíně nad Rýnem v roce 1898, se během dvacátého století stala jedním z lídrů na trhu cestovních kufrů. Podnik si vybudoval svou pověst navrhováním lehkých a snadno použitelných zavazadel a kufry RIMOWA dnes slouží jako průmyslový standard pro německou kvalitu.

Od svého založení Paulem Morszeckem byla inovace hlavní obchodní strategie i cíl společnosti RIMOWA. V roce 1937 uvedl jeho syn Richard první hliníkový kufr na trhu. Hliníková konstrukce zahrnující rovnoběžné drážky činí zavazadlo okamžitě rozpoznatelným a hraje roli v budování reputace RIMOWA. Jeho syn Dieter navrhl první vodotěsný kovový kufr v roce 1976, od té doby se kufry RIMOWA staly cestovatelským společníkem pro největší filmaře, fotografy a novináře.

Dar nadace německého miliardáře bude využit pro výstavbu dětského pavilonu pelhřimovské nemocnice. Odhadované náklady jsou následující:

• Dětské ambulance: 4 617 000 Kč

• Dětské oddělení lůžková jednotka: 37 620 000 Kč

• Dětská jednotka intenzivní péče: 10 868 000 Kč

Celkový odhad investičních nákladů bez DPH a bez projektové činnosti činí 327 586 500 Kč.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů