VÍME PRVNÍ: Říjnový termín otevření nového pavilonu ZOO padl

Původně to měl být červenec, pak říjen a nejnověji je termín otevření nového pavilonu ZOO určený na 12.12.2015. V pavilonu plazů je potřeba upravit bezbariérový přístup do horního patra pavilonu. Podle původní varianty měl být přístup pro invalidy do horního patra po nakloněné rovině, jak se ale ukázalo, po nakloněné rovině nevyjede ani elektrický vozík pro invalidy.

Vnitřek pavilonu plazů, stav duben 2014

Do projektu je tak urychleně zapracovaný výtah zhruba v hodnotě 1,8 milionu korun. Výtah pro zhruba deset lidí bude schopný pohodlně vyvézt invalidy z přízemí do horního patra pavilonu plazů.

fb

Na pavilonu plazů, který dostal místní politice přezdívku „plazinec“, je nejvíce vidět spěch ve kterém se rodil projekt rekonstrukce jihlavské ZOO zvaný „ZOO pěti kontinentů“.

Projekt ZOO „ZOO pěti kontinentů“ má uděleny od ROP Jihovýchod dvě finanční korekce: pětimilionovou za problémy s velikostí ok na drátěných voliérách pavilonu Asie a pětadvacetimilionovou korekci za problémy s pavilonem plazů. Poskytovatel finanční dotace ale zřejmě uplatní pouze vyšší pětadvacetimilionovou korekci.

K řešení škody v důsledku neuhrazené dotace bude muset město Jihlava zřejmě svolat škodní komisi.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů