VÍME PRVNÍ: Místnímu referendu v Jemnici zvoní úřední umíráček

Už téměř měsíc přezkoumává Městský úřad Jemnice návrh na vyhlášení místního referenda o postoji města k změnám územního plánu. Při projednávání povolení výstavby jatek v areálu bývalého zemědělského družstva vyšlo najevo, že změna územního plánu není potřeba. Výstavba jatek je v souladu s územním plánem.

Na jemnické radnici se konají „válečné porady“ místních politiků o dalším postupu. Podle informací Občasníku neprošly navržené otázky skrz úřední kontrolu ministerstva vnitra.

Navržené otázky pro místní referendum nemohou radní a zastupitelé Jemnice jednoduše opravit, protože jde o nástroj přímé demokracie. Zastupitelé mohou místní referendum pouze vyhlásit.

Pravděpodobným výsledkem „válečné porady“ místních politiků bude negativní postoj k záměru vyhlášení místního referenda. Usnesení v tomto duchu bude patrně odhlasováno na dubnovém jednání zastupitelstva. Pak už přípravnému výboru místních aktivistů nezbývá nic jiného než požádat soud o vyhlášení místního referenda z moci úřední. Ovšem s negativním úředním stanoviskem ministerstva vnitra to půjde jen těžko.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů