VÍME PRVNÍ: Na Vánoce 2023 chystá Jihlava hned dvě umělá kluziště, obě postaví Pozemní stavby

Letošní Vánoce budou v krajské metropoli v obvyklé podobě z doby před covidem. V centru města vyrostou hned dvě umělá kluziště. Tradiční velké kluziště postaví Pozemní stavby Jihlava na centrálním náměstí kolem Morového sloupu, menší kluziště bude stát na hradebním parkánu vedle brány Matky Boží. Se zahájením provozu obou ledových ploch se počítá začátkem prosince.

Se zahájením provozu velkého kluziště na jihlavském náměstí se počítá v neděli třetího prosince. Dopolední hodiny budou vyhrazeny pro školy, školní koužky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Bruslit se bude až do deváté hodiny večerní.

„Kluziště na parkáně bude ze syntetického ledu v nejvyšší kvalitě. Bude mít i mantinely, takže bude možné na něm hrát i hokej,“ naznačil předseda mládeže Dukly Jihlava Karel Löffler. Tato ledová plocha by měla sloužit především amatérským sportovcům v době, kdy není k dispozici hlavní ledová plocha z důvodu demolice starého zimního stadionu.

Město Jihlava dosud nesdělilo žádné oficiální informace o přípravě vánočního programu. Tiskový mluvčí Magistrátu Radovan Daněk neodpověděl na dotazy Občasníku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů