VÍME PRVNÍ: Nejlepší nabídku na MHD v Třebíči předložila společnost s mýtickým názvem

Bors Břeclav. To je podle informací Občasníku autor nejlepší nabídky pro město Třebíč na desetiletý kontrakt provozování městské hromadné dopravy za miliardu korun. Podrobnosti zatím nejsou oficiálně k dispozici, město Třebíč řeší úkony spojené s hodnocením veřejné zakázky. Podle informací Občasníku není mezi nejvýhodnějšími nabídkami nabídka dosavadního provozovatele z holdingu Icom transport (více zde).

Společnost Bors Břeclav provozuje veřejnou dopravu v jihomoravské Břeclavi, je zapojena do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Název Bors BORS není žádnou zkratkou. Toto jméno náleželo jednomu z legendárních rytířů Kulatého stolu anglického krále Artuše. Symbolizuje dravost, vytrvalost a čestné jednání. Všichni rytíři Kulatého stolu patřili mezi nejlepší muže v zemi, byli udatní a odvážní. Ale jen rytíř Bors a jeho dva kolegové mohli spatřit svatý grál, protože jejich duše neovládala řevnivost, hrabivost a přehnaná ctižádost.

Počátky společnosti s mýtickým názvem Bors sahají až do roku 1949, kdy vyčleněním z Autosprávy podniku ČSAD Kyjov vznikl dopravní závod 1004 Hustopeče u Brna. V roce 1960 v rámci centralizace vznikl jeden závod se sídlem v Břeclavi, s provozovnami v Hustopečích a v Mikulově. Po změně režimu, v roce 1991, se závod ČSAD Břeclav i se svými provozovnami osamostatnil jako státní podnik. V rámci druhé vlny kupónové privatizace vznikla 1. ledna 1994 akciová společnost, rozčleněná na provozovny Břeclav, Hustopeče a Mikulov. Nově vzniklá akciová společnost zaměřila své aktivity na provozování a rozvoj nákladní dopravy, neztrátové osobní dopravy, poskytování komplexních a kvalitních celních služeb, provozování veřejné čerpací stanice pohonných hmot a mycí linky. Od roku 2001 naplňuje ČSAD Břeclav a.s. své cíle pod novým obchodním názvem BORS Břeclav a.s. Ke svým aktivitám připojila provoz autosalonu a servisu Renault. Svoji činnost zahájila také divize sport otevřením nové tenisové haly BORS CLUB.

Ke dni 1.7.2018 se společnost BORS Břeclav a.s. transformovala na holdingové uspořádání společností skupiny BORS, které tvoří BORS Holding a.s., BORS BUS s.r.o., BORS LOGISTICS s.r.o., BORS SERVIS s.r.o., BORS BŘECLAV a.s.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů