VÍME PRVNÍ: O nominaci do europarlamentu usiluje i obviněná z kauzy Čapí hnízdo

Jediným nominantem Krajská organizace hnutí ANO Vysočina pro evropské volby v příštím roce je Jana Nagyová, dříve Mayerová. Spolu s předsedou hnutí ANO byla Jana Nagyová obviněna za dotační podvod a poškození zájmů Evropské unie. V lednu 2023 ji soud spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem zprostil viny, v září verdikt zrušil odvolací Vrchní soud.

Informaci o vyjednávání pozice Nagyové na kandidátce pro evropské volby za hnutí ANO potvrdilo několik členů hnutí ANO. Kandidatura Nagyové má podporu všech pěti oblastních organizací hnutí ANO na Vysočině.

Lídryní ANO V čele kandidátky by příští rok měla být bývalá ministryně pro místní rozvoj a nynější místopředsedkyně sněmovny Klára Dostálová. Po programové konferenci ANO to řekl předseda hnutí, bývalý premiér Andrej Babiš.Babiš uvedl, že Dostálová je nejlepším odborníkem na čerpání evropských fondů. „Jsem přesvědčen, že je tou nejlepší osobou, aby bojovala za zájmy občanů v Evropském parlamentu,“ poznamenal. Uvedl také, že hnutí by chtělo obhájit šest mandátů, které získalo ve volbách v roce 2019.

Vysočinská organizace hnutí ANO má přímé zastoupení v předsednictvu jen v osobě krajského předsedy Martina Kukly. I proto je pozice krajského předsedy vysočinského ANO a poslance Martina Kukly složitější při hledání politické podpory případné kandidatury Jany Nagyové.

Jana Nagyová kandidovala v senátních volbách loni na podzim c senátním obvodu Jihlavsko proti dosavadnímu předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS). Vystrčil zvítězil s více než šedesáti procenty hlasů, Nagyová získala necelých čtyřicet procent.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů