VÍME PRVNÍ: Rantířov zkusí v exekuci koupit místní průmyslový areál

Zastupitelstvo obce Rantířov jednohlasně rozhodlo o účasti v elektronické aukci na prodej průmyslového areálu. Rantířov ale zřejmě nebude jediným zájemcem o koupi areálu bývalého Agrochemického podniku. Starostovi Rantířova Tomášovi Novotnému volalo hned několik zájemců a dotazovalo se na stav areálu.

Areál má podle posudku hodnotu deseti milionů korun, dražba začne na necelých sedmi milionech korun. Pro účely dražby musí Rantířov i případní další zájemci složit dražební jistinu ve výši osm set tisíc korun na účet soudního exekutora.

I když usnesení obce je veřejné, konkrétní výše maximální nabídky Rantířova je předmětem neveřejné přílohy usnesení zastupitelstva. Rantířov má na bankovních účtech padesát milionů korun a případně je schopen si vyřídit i bankovní úvěr, pokud by nestačila hotovost na účtech.

V aktuálním usnesení obce Rantířov je zmínka o platném územním plánu obce, který v dané lokalitě povoluje výlučně využití pro zemědělskou výrobu. A obec Rantířov nehodlá připustit příští tři roky případnou změnu územního plánu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů