Vysočina má novou ředitelku Horácké galerie

Ředitelkou Horácké galerie v Novém Městě na Moravě bude novinářka na volné noze Věra Staňková. Staňková je rodačkou z Nového Města na Moravě, poslední dobou působila v Brně jako majitelka komunikační agentury Keswick Partners Communication. Je publicistka, scénáristka, režisérka, školitelka a organizátorka.

Věra Staňková je novinářka na volné noze. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a od roku 1989 se pohybuje v oblasti médií, PR a komunikace. Kromě povídek píše také novinářské a PR texty, pod vlastní značkou Keswick Partners Communication tvoří marketingové a komunikační strategie, pomáhá klientům při tvorbě tiskových materiálů, webů, videí, školí a trénuje, organizuje firemní akce, workshopy i semináře a řídí projekty.

V roce 2010 vydala spolu s Rostyou Gordon-Smith motivační knihu Úspěšně s kůží na trh a v roce 2015 spolu s herečkou Zdenou Herfortovou autobiografickou knihu Jízda přes kočičí hlavy. Průběžně se věnuje psaní a fotografování, scenáristice a režii dokumentárních a komerčních pořadů a také kulturních a sportovních galashow. Organizačně a autorskými texty se podílelana vydání tří CD Jany Musilové.


Pro italské subjekty z oblasti cestovního ruchu několik let organizovala sérii prezentačních akcí v České republice a na Slovensku. Ve spolupráci s Moravskou asociací podnikatelek a manažerek (nyní ČMAPM) a společností Via Perfecta spoluorganizovala 7 ročníků národních a mezinárodních konferencí pro ženy – podnikatelky „Žena – tvůrčí osobnost třetího tisíciletí“ v Praze, Brně, Bratislavě, v New Yorku, keňském Nairobi a na ostrově Zanzibar a italských Benátkách. Stála u zrodu Asistenčních center na podporu podnikání žen v Brně a ve Zlíně (2005), které více než 10 let fungovaly v rámci hospodářských komor v Brně a ve Zlíně.

V roce 2010 řídila jako projektová manažerka setkání Nových Měst Evropy v Novém Městě na Moravě, kterého se zúčastnilo na tisíc zahraničních a pět tisíc domácích hostů, pracovala v marketingovém týmu MS v biatlonu 2013, kde měla na starost PR a komunikaci v regionu Vysočina.

Do funkce ředitelky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě by Věra Staňková měla nastoupit na jaře 2021.

Horácká galerie spravuje téměř 10 000 uměleckých děl, zejména rozsáhlé sochařské sbírky z pozůstalosti a odkazů významných sochařů 20. století – Josefa Mařatky, Jana Štursy, Vincence Makovského, Jana Laudy, Karla Pokorného, Ladislava Martínka, Antonína Odehnala, Václava Žaluda a dalších sochařů. Soustřeďuje se také na regionální krajinářskou tvorbu a sklářské výtvarníky, spojené svým dílem se sklářskou hutí ve Škrdlovicích. Galerie sídlí v prostorách novoměstského zámku na Vratislavově náměstí 1.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů