Vysočinské nemocnice vyléčili covid pacienty ze Sokolova

Úspěch! Všichni covid pacienti přepravení zvláštním covid transportem ze severočeského Sokolova do Vysočinských nemocnic v Humpolci jsou vyléčeni a v pořádku.

„Dalo by se s mírnou nadsázkou říci, že odešli z naší nemocnice po svých. Domů do Sokolova odjeli sanitním vozem. U poslední pacientky čekáme na skončení karantény,“ řekla mluvčí Vysočinských nemocnic Kateřina Kernová.

Vysočinské nemocnice nejsou klasickým zařízením pro poskytování státní lékařské péče, jde o nestátní zdravotnické zařízení fungující jako nemocnice následné péče a plicní léčebnu.

„Je dobře, že Kraj Vysočina pomohl s léčbou pacientů s COVID 19 přetíženému Karlovarskému kraji, nicméně mne mrzí, že vláda odmítla nabízenou pomoc Německa. Převoz pacientů do 250 km vzdáleného zdravotnického zařízení v rámci ČR byl dle mého názoru pro pacienty dost zatěžující, zatímco přeshraniční péče se nabízela v řádech desítek kilometrů,“ uvedl poslanec a lékař Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

Do Vysočinských nemocnic přijeli pacienti nemocní COVID-19 zvláštním transportním vozidlem Fénix pražské záchranné služby. Fénix je vozidlo
ozu s transportní kapacitou až dvanáct ležících osob na sklopných lůžkách, schopné pojmout tři přístroji plně vybavená nemocniční lůžka s pacientem. Díky rozvodům po celé délce vozidla mohou být všichni pacienti intenzivního charakteru s přístrojovou podporou. Je určení na široké spektrum zásahů při mimořádných událostí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů