Výtržníci uhradili způsobenou škodu Žďáru nad Sázavou

Počátkem ledna letošního přijali policisté oznámení o třech mužích, kteří se nacházeli na ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou a dopouštěli se výtržností. Mimo jiné poškodili elektrorozvaděč veřejného osvětlení a zaparkované vozidlo.

Do lokality vyjela policejní hlídka a dále zde zasahovali také městští strážníci. “ Na místo vyslána hlídka a zároveň stálou službou telefonicky informován správce veřejného osvětlení, který přijel na místo a rozvaděč zajistil. Hlídka MP na žádost OO PČR převezla jednoho z pachatelů na OO PČR,“ uvedl velitel městské policie Martin Kunc.

Tři muže, dva ve věku jednadvacet a jednoho ve věku dvaadvacet let, policisté zajistili a následně všichni skončili na policejní služebně.

Způsobená škoda byla vyčíslena na částku přes třicet tisíc korun.

„Všem třem mužům policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Pachatelé skrz Probační a mediační službu oslovili město s nabídkou smírného řešení v podobě náhradě škody, kterou rada města akceptovala.

„Pachatelé uznali svoji vinu a svůj skutek chtějí tímto vypořádáním napravit. Smírné řešení, které je v nastalé situaci výhodné pro obě strany považujeme za vhodné. Pokud to bude možné, budeme takto postupovat i nadále,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů