Základní omyl pelhřimovských Pum: účast v hokejových soutěžích

fbI když hokejové Pumy představují místním novinářům ambiciózní plány na účast v mládežnických soutěžích, realita je jiná. Soutěže už jsou rozlosovány už od konce jara pro malé hokejisty registrované Českým svazem ledního hokeje. Pro pelhřimovské Pumy ale nebude účast v hokejových soutěžích problémem, pokud si založí soutěž vlastní.Soukromou hokejovou soutěž možná i finanční dotací od pelhřimovské radnice, která zařídila pro soukromý klub i kabinu na zimním stadionu. Sportovní prostředí se musí v Pelhřimově podřídit politické vůli koalice na místní radnici. Přestavbu hokejového prostředí řídí lidovecký místostarosta s podporou občanských a sociálních demokratů. Zvláštním dojmem pak působí aktivity hnutí ANO Pelhřimov, které kroky svých koaličních partnerů podporuje.

Přestavba sportovního prostředí mládežnického hokeje v Pelhřimově ku prospěchu a spokojenosti všech se viditelně místním politikům nedaří. Z místních politiků se stále častěji stávají rozhodčí sportovních sporů na místním hokejovém stadionu. Sportovní spory místní politici viditelně neumí pískat. Tím se dostávají do varu rodiče malých hokejistů, kteří se na činnost i nečinnost nechtějí dál dívat.

Sportovní činnost na pelhřimovském zimním stadionu provozují Lední medvědi jako stávající oddíl, hokejový kroužek HC Pumy maluje zastupitelům iluze o brzké budoucnosti, kdy také zahájí sportovní činnost v podobě pravidelných soutěží.

Pořádání hokejových soutěží mají hokejové Pumy dokonce v účelu fungování svého spolku: ale jen pro vlastní členy. S jinými kluby Českého svazu ledního hokeje mohou soutěžní nebo přátelská utkání hrát jenom velmi těžko: problémem je termínová listina soutěžních utkání ČSLH. Ta je naplánována na celý podzim a přes zimu až do jara.

Soukromé soutěže pro soukromé kluby se může z Vysočiny účastnit například spolek Sport Hokej Vysočina nebo soukromý klub z Jindřichova Hradce. I tyto kluby válčí stejně jako klub z Pelhřimova ze sousedními „svazovými“ kluby ve svém městě.

Velký soukromý turnaj „O pohár prezidenta republiky“ se z Jihlavy přesunul přes Pelhřimov do Jindřichova Hradce. I přes záštitu prezidenta republiky se ho účastnilo pouze šest týmů: turnaj se pořádá pro děti stále stejných ročníků. Některé děti si ho tak nemají šanci zahrát. Kluby ČSLH z Vysočiny soukromý sportovní turnaj ignorovaly. I kvůli nerovným podmínkám pro děti.

Pokud si založí pelhřimovské Pumy vlastní hokejovou soutěž nebo odehrají sezónu 2015/2016 formou hokejových utkání, bude zajímavé sledovat soupeře pelhřimovského soukromého klubu. A také například otázku rozhodčích: budou to licencovaní rozhodčí ČSLH nebo někdo z rodičů? Nebo někdo se zastupitelů Pelhřimova?

Před pelhřimovskými Pumami je těžký úkol: dodržet to, co slibují rodičům dětí,  které lákají do svých řad. Co slíbily Pumy politikům ve vedení města není dodnes jasné. O příbuzenském vztahu předsedy hokejového kroužku HC Pumy s lidoveckým místostarostou Pelhřimova si už štěbetají i vrabci na střeše místní radnice. Výhody pro příbuzného vysokého místního politika jsou tak dost možná zakrývány snahou vybudovat rovné sportovní prostředí. Snad se kouzlo proměny hokejového kroužku na sportovní oddíl pelhřimovským politikům povede.

Vybrané pelhřimovské děti se tak mohou hokeji věnovat dvojnásobně: na tréninku „svazového“ klubu Ledních medvědů i na tréninku „soukromého“ klubu HC Pumy. Vítejte v hokejovém Kocourkově!

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů