Žďár nad Sázavou se ocitl na blacklistu Google

Elektronická pošta městského úřadu Žďár nad Sázavou má problémy s doručováním odeslaných emailů, které se sice tváří jako odeslané, ale odeslány nebyly. Jde především o emaily odeslané uživatelům Gmailu.

Mluvčí úřadu Blanka Sobolová připustila, že je o problému alespoň částečně informována.

Jakýsi úředník městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou klikl v emailové schránce na odkaz, kam neměl klikat a rázem se do internetu skrz jeho emailovou schránku valila spousta nevyžádané pošty.

Další poštovní servery nezvládaly doručovat nevyžádanou poštu a jednoduše odstřihly server poštovního úřadu Žďáru nad Sázavou od poštovních služeb. Žďár nad Sázavou se ocitl na blacklistu internetu.

Běžně tak nastávají situace, kdy se příjemce očekávané pošty může rozčilovat, proč očekávaný email nepřichází a nepřichází. Teprve hledání příčiny odhalí technický problém s blacklistem. S tím ovšem příjemce pošty těžko něco udělá, výmaz z blacklistu musí provést administrátor postižené sítě.

Městský úřad ve Žďáru nad Sázavou dosud veřejně neinformoval o potížích poštovních serverů s blacklistem nevyžádané pošty. Jednoduše se tváří, že je všechno v nejlepším pořádku a závada je kdesi neznámo kde.

Vyjádření tajemnice městského úřadu Žďáru nad Sázavou Martiny Hostomské doplníme, jakmile se podaří zprávu doručit.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů