Žďár nad Sázavou touží po levnější jízdence do Brna

Rozšíření Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje do Žďáru nad Sázavou by obyvatelům umožnilo levnější cestování za lékařem, studiem nebo zaměstnáním do Brna.

“ Myslíme si, že spousta občanů města Žďáru by ocenila možnost si zakoupit ve Žďáře jízdenku za 190,- Kč, která by kromě žďárské MHD platila i na MHD ve městě Brně a na cestu zpátky do Žďáru v jeden den, cožj e úspora pro cestujícího více než 100,- Kč. Jednosměrná cesta do Brna stojí dle tari-fu ČD 145,- Kč plus náklady na jízdenku naMHD v Brně,“ prohlásil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos (STAN).

Spádovost Žďáru k Brnu je podle starosty Mrkose přirozená, řada Žďáráků a lidí z okolí do Brna jezdí. Nedávná společná iniciativa Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a Třebíče o připojení k dopravnímu systému Jihomoravského kraje byla neúspěšná.

„Nic nevylučuje možnost, aby na území města byly systémy dva. Není to technický, provoz-ní nebo ekonomický problém, je to bohužel politický postoj kraje. A musím přiznat, že mě velmi mrzí dlouhodobě odmítavý postoj kraje Vysočina k tomu, aby Žďár byl součástí IDS-JMK,“ dodal Mrkos.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů