Žďáráci platí za odpady, místostarostka Řezníčková (ANO) šetří

Po devíti letech stagnace se město Žďár nad Sázavou rychle blíží ke zdražení místního poplatku za odpady. Sazba poplatku činí 730,-Kč a je tvořena z částky 250,-Kč za kalendářní rok a z částky 480,-Kč za kalendářní rok. Tato částka je stanovena na základě skutečných nákladů města předchozího kalendářního roku na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu za poplatníka a kalendářní rok.

Místostarostka Ludmila Řezníčková (ANO) se odhodlala k experimentu, kdy v části města je zaveden od loňského podzimu čtrnáctidenní svoz místo týdenního svozu. Úsporné opatření místostarostky Řezníčkové je zoufalým pokusem zastavit růst nákladů města, které se zákonitě promítnou do ceny za odpad.

Úsporná opatření místostarostky Řezníčkové ale nikterak neomezí produkci odpadů na území města. Výsledkem tak bude situace, kdy odpady budou déle „smrdět“ u příbytků obyvatel města.

Žďárská radnice také čelí protestům občanů, kteří žádají za své peníze odpovídající služby města. Původně mělo být vyhodnocení úsporného experimentu místostarostky Řezníčkové „do zimy“, nyní se posunulo až do jarních měsíců.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů