Aféra „Rebelové v Hlinsku“: malý Rebel hrál pod cizí registrací

MIROSLAV MAREŠ

Na ledě dopadlo utkání starších žáků HC Hlinsko-HC Rebel Havlíčkův Brod výsledkem 5:9 (0:3, 4:2, 1:4), hokejová disciplinárka utkání kontumovala utkání výsledkem 5:0 pro domácí. Důvody kontumace lze číst už z webových stránek hokejového týmu z Hlinska:

V neděli 8.2.2015 – se hlinečtí utkali s týmem HC Rebel Havlíčkův Brod. Od začátku utkání bylo jasné, že hosté nastoupili v úplně jiné sestavě, než v prvním vzájemném duelu. Přesto, že domácí museli čelit hře několika ligových hráčů hostí, dokázali ve druhé třetině soupeře přehrát. V závěru utkání domácí přistoupili ke konfrontaci, kdy naši hráči poznali hráče soupeře, který nastoupil pod cizí registrací. Závěr utkání, který se dohrával po incidentu připomínal spíše komedii.

Zdroj: http://www.hchlinsko.cz/index.php?x=novinky_detail&id=150219083326

Havlíčkobrodský sportovní redaktor Petr Veselka komentoval v Deníku situaci takto:  (…) tři hráči pátých tříd odehráli v jednom víkendu své utkání za páté třídy a druhý den pomohli o rok starším kolegům při zápase v Hlinsku.

zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/hokej_region/nebrante-detem-hrat-hokej-20150306.html

Dva naprosto rozdílné pohledy na jedno mládežnické utkání. Situaci, kdy hráč Rebelů nastoupil do utkání pod cizí registrací, prezentuje havlíčkobrodský sportovní novinář svým čtenářům jako výpomoc. A přidá do komentáře výpad na klub ze sousedního města, který s celou záležitostí nemá nic společného. Jaksi pozapomněl na písemné svědectví klubu z Hlinska v problematickém utkání.

Základem žurnalistiky je objektivní zpravodajství a popis událostí. V kauze „Rebelové v Hlinsku“ je vidět jednostranné předělávaní a upravování zpravodajství.

Motiv? Boj  o čelo tabulky

V lize starších žáků na přelomu ledna a února „šlo o hodně“. O první místo v soutěži z které se nikam nepostupuje ani nesestupuje. Havlíčkův Brod aktuálně vede tabulku o tři body před Pardubicemi a čtyřmi body před třetí Poličkou.

„Černý start“ trestá hokejová disciplinárka velmi přísně. I podle výše uděleného trestu (dvacet tisíc pokuta pro havlíčkobrodský klub a roční distanc pro havlíčkobrodského trenéra) lze věřit popisu událostí podle klubu z Hlinska.

Co číst dál?

Logika kontroly neoprávněného startu „Rebelové v Hlinsku“

„Černý start“ u mládeže Rebelů? Měli jim odebrat dotace

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna