Benáček (JVAK): Dostali jsme nařízenou veřejnou službu jako předběžné opatření

Městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) musí na základě předběžného opatření Magistrátu zajistit zásobování obyvatelstva pitnou vodou u vodohospodářské infrastruktury s právem hospodaření pro město Jihlavu. A to až do doby uzavření smlouvy o provozování nebo nařízení veřejné služby.

Informaci potvrdil ředitel společnosti Jiří Benáček na dotaz Občasníku po té, kdy Vodárenská a.s. vydala vlastní vyjádření k situaci (více zde). Pro nařízení veřejné služby přicházel v úvahu buď současný provozovatel Vodárenská a.s. nebo společnost Jihlavské vodovody a kanalizace jako organizace plně vlastněná městem Jihlavou.

„Společnosti JVAK a.s. bylo rozhodnutí o předběžném opatření doručeno do datové schránky v pátek 28.12.2018, “ uvedl ředitel Benáček.

Pro společnost JVAK předběžné opatření znamená závazek postarat se o zásobování pitnou vodou zhruba desítky tisíc obyvatel Jihlavy. A to prakticky „ze dne na den“ okamžitě od nového roku 2019.

Okrajové části Jihlavy jsou zásobovány z vodojemů, jež se musí pravidelně navážet z cisteren, a hrozí, že tyto části Jihlavy budou bez vody dříve, než bude o provozovateli nebo o povinnosti veřejné služby rozhodnuto úřady.

Vodárenská a.s. se ostře vymezila vůči prohlášení primátorky (více zde), že by hrozila omezením dodávek vody: Podle tiskového prohlášení nemohla od 1. 1. 2019 navážet vodojemy bez úředního rozhodnutí, které by jí toto dovolovalo, či ukládalo. VAS i komukoliv jinému by za to bez úředního rozhodnutí hrozila pokuta. (více zde).

Město Jihlava potvrdilo informace Občasníku o přepočtu vodárenských cen a zveřejnilo seznam ulic s očekávaným přepočtem cen služeb (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna