Chabada (Global Assistance): Policie tlačila na rychlé odstranění nehody na D1!

K nehodě na dálničním nájezdu D1 Slatina se vyjádřila už i asistenční služba, která na místo nehody povolala smluvního partnera. Smluvní partner ale likvidaci nehody naprosto nezvládl. Operační důstojník policie zasáhl z moci úřední a nařídil odstranění nehody z moci úřední.

“ Zde bychom pouze rádi uvedli, že dle prvotního vyjádření našeho smluvního dodavatele poskytl majitel havarovaného vozidla ohledně přepravovaného nákladu bližší informace až v průběhu vyprošťování – na cisterně s celkovou hmotností 34 tun bylo údajně naloženo 33 – 34 tun nákladu. S ohledem na hmotnost prázdné cisterny aktuální celková hmotnost přípojného vozidla činila cca 47 tun. Cisterna byla údajně přeložena. Totéž dle vyjádření odtahové služby prokázaly váhy na užitých jeřábech. Tuto informaci se nám doposud nepodařilo ani prokázat ani vyvrátit,“ uvedl obchodní ředitel Global Assistance Jan Chabada.

Obchodní ředitel Chabada také označil za velmi zavádějící a protichůdné výroky pana Jereše (čtěte zde) a pana plukovníka Rybky (více zde), přičemž pan Rybka sype popel na hlavu policisty na místě, který dle něj měl užít autority Policie ČR pro nekompromisní aktivaci smluvního partnera Správy komunikace; kdežto pan Jereš uvádí, že dle zákona musí Policie ČR povolit odstranění následků nehody klientem zvolenou službou.

„V tomto ohledu ještě doplníme, že po celou dobu řešení události byl na klienta ze strany Policie ČR vytvářen tlak a klient se skutečně snažil dělat vše pro to, aby vyproštění probíhalo rychle, ale dle podmínek pojistné smlouvy. Dle informací v nahraných hovorech a dle následného vyjádření naší smluvní společnosti byl zároveň vytvářen tlak ohledně rychlosti zásahu i na zasahující odtahovou službu,“ sdělil Chabada.

Úplné vyjádření asistenční služby čtěte přímo zde: VyjadreniglobalassistancenehodaSlatina

Jedna odpověď
  1. Martin

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna