Místostarosta J. Hradce Komínek: Všichni z úzkolejky se těší, až vyjedeme

Jindřichohradecká úzkokolejka zažívá lepší časy. I když na účtech zbývalo posledních pár desítek tisíc
korun, finanční krizi s výplatami firma přežila.

„Navštívil jsem depo úzkokolejky a co jsem mohl mluvil se zaměstnanci, tak musím říci, že všichni pracují na znovuobnovení trati a výplaty všem zaměstnancům přišly na účet v řádném termínu. Řešili jsme společně další provozní záležitosti,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek, který byl dočasně nominován do dozorčí rady zadlužených Jindřichohradeckých místních drah za spolek obcí na trati, aby dohlížel za obce na přípravy a zároveň pomohl celému procesu reorganizace.

Místostarosta Komínek také potvrdil přípravu úzkokolejky na úřední prohlídku stavu trati, která je nezbytná pro vystavení bezpečnostního certifikátu Drážního úřadu. „Návštěvu státních úředníků očekáváme do konce dubna,“ dodal Komínek.

Podle Komínka zavládla kolem úzkokolejky optimistická nálada očekávaného zahájení letního provozu po té, kdy Jihočeský kraj i Kraj Vysočina oznámily dokončení procesu výběru dopravce.
„Teď přijde pro oživení provozu důležitý moment, kdy bychom jako představitelé samospráv měli říci, jestli jsme ochotni do budoucna převzít drážní infrastrukturu úzkokolejky,“ naznačil místostarosta Komínek. Města a obce na trati úzkokolejky by měly založit dobrovolný svazek obcí, který bude vlastnit nezbytnou dopravní infrastrukturu.

„Založení svazku by mělo proběhnout co nejdříve, abychom v rámci reorganizačního plánu, mohli pokračovat v přípravných prací na předložení plánu věřitelům a soudu. Kdyby se obcím povedlo založit svazek zhruba do měsíce, bylo by to skvělé. Neznamená to, že ale hned obce budou infrastrukturu přebírat, to bude ještě dlouhá cesta. “ dodal Komínek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů