Dilema havlíčkobrodského hokeje: naděje, sympatie a prvoligová licence

MIROSLAV MAREŠ

Mediální partner havlíčkobrodského hokejového klubu deník MFDNES po neodehraném posledním utkání (flastr padesát tisíc) přispěchal s pomocnou rukou, když publikoval vyjádření předsedy předsednictva Evžena Vopelky o možnosti získání prvoligové licence od jiného klubu. Havlíčkobrodští rebelové platí opakovaně pokuty v řádech desítek tisíc korun a sní o lepší budoucnosti. Před Vánocemi havlíčkobrodský klub vypustil zprávu o zájmu nadnárodního koncernu Heineken. Teď je na světě zpráva o naději na prvoligovou licenci. Obměkčí to radnici? Najdou politici sympatie a chuť nadále podporovat místní hokejový klub? Před několika lety havlíčkobrodští politici prodali klub do soukromých rukou. Zdálo se, jako kdyby veškeré hokejové starosti havlíčkobrodské radnice byly rázem pryč.

Starosti se vrátily

Hokejové starosti se na radnici vrátily loni před vánocemi v podobě několika milionové žádosti o finanční podporu. Hokej jako soukromý byznys mimo velkoměsta nefunguje o nic líp než ve velkoměstě. Situace havlíčkobrodského hokeje je příkladem i pro jiná města. Bez podpory radnice se hokej neobejde, bez dospělého hokeje pak malým hokejistům v mládeži chybí touha a motivace „hrát za Áčko“.

Vztah legend a klubu

Klubové osobnosti a legendy zatím nevyjádřily po sestupu z I. ligy své sympatie a sounáležitost s osudem klubu. Jako kdyby se havlíčkobrodský hokej vzdaloval srdci hokejových legend klubu. Sympatie klubových legend pak mohou být i klíčem k sympatiím fanoušků.

Příští (prvoligová) sezóna: s kým?

I kdyby se podařilo vedení klubu sehnat prvoligovou licenci,pak vedení klubu musí získat přízeň diváků. Pokles návštevnosti v letošní sezóně byl pro klubovou pokladnu citelný. Klub ztratil i přízeň místního pivovaru jako generálního sponzora klubu.

Sympatie a naděje

Havlíčkobrodský hokej teď potřebuje odezvu od samotného Havlíčkova Brodu. Má hokejový klub zůstat ve městě? A pokud ano, pak za jakých podmínek? Znovu se roztočí kolotoč jednání radnice-hokejisti o zachování hokeje ve městě. Čím vyšší sympatie broďáků směrem k hokeji, tím to půjde snáze a jednodušeji.

Co číst dál?

Komentáře šéfredaktora Jihlavských listů a redaktora HB Deníku

Pelhřimovský hokej pohledem místních politiků

Novinářská obhajoba „výsledkářského“ průšvihu v HB

„Komandový omyl“ havlíčkobrodského sporťáka

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna