„Komandový omyl“ havlíčkobrodského sporťáka

MIROSLAV MAREŠ

Kolem mládežnického hokeje se rozhořela psychologická válka. Novináři už začali zpracovávat veřejné mínění:

„Před nedávnem v médiích proběhla informace, jak se komando okolo Bedřicha Ščerbana mstí za názor rodiče, který se vysloví proti Dukle Jihlava.“

zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/hokej_region/nebrante-detem-hrat-hokej-20150306.html

Sportovní redaktor Havlíčkobrodského Deníku zapomněl říci, že rodičem je odvolaný asistent mládežnického trenéra, který fyzicky trestal malé hokejisty na ledě v tréninkovém procesu. Odrazilo se to i na psychice malých hokejistů, kteří podle rodičů nechtěli chodit na tréninky. Žádost jednateli klubu ze strany rodičů o řešení situace logicky následovala. Odvoláním z funkce trenéra začala psychologická válka bývalého asistenta trenéra s klubem. U psychologické války ochotně asistovala redaktorka MFDNES a redaktor TV-NOVA, Ráno v sedm hodin přišli pracovat na trénink mládeže. Událost pro hokejové prostředí nevídaná. Podle videozáznamu MFDNES byla redaktorka v prostorách, kam se veřejnost nemůže dostat. Žádné vysvětlení nebo komentář k situaci od MFDNES veřejnost nedostala.

Útok novinářů na „svaté území“ hokejových kabin si nenechá líbit žádný klub na světě. Hokejové kabiny jsou územím s nepsanými a respektovanými pravidly. Novináři byli „k útoku“ předem vybráni samotným bývalým asistentem trenéra, který se staví do pozice kritika poměrů v klubu.

Novinářské informace havlíčkobrodského sporťáka o jihlavské mstě jsou pak útokem na emoce čtenáře.

Psychologická válka pokračuje v médiích a na sociálních sítích. Války se teď chopili novináři s tématem „nebraňme dětem hrát hokej“.

Hokejové prostředí v Havlíčkově Brodě téměř jistě čeká proměna: sestup z profesionálního do amatérského hokeje. V II. lize chodí hokejisté běžně do zaměstnání a trénuje se odpoledne „po práci“.

Havlíčkobrodské starosti s hokejem se místní novináři snaží zakrývat poukazováním na obětavost s jakou pracují místní trenéři a nářkem na přísností trestů hokejové disciplinárky. Tresty hokejové disciplinárky jsou přísné, aby se nevyplatilo porušovat hokejové řády a pravidla.

Co číst dál?

Nová výhružka z MFDNES: „Dostaneš přes držku!“

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna