Novinářská obhajoba „výsledkářského“ průšvihu v HB

MIROSLAV MAREŠ

Sotva vyšel najevo další flastr pro havlíčkobrodský hokej a roční distanc pro mládežnického trenéra, už se ho zastávají místní sportovní novináři. Znalost hokejových řádů v mládežnickém hokeji se vyžaduje od dospělých trenérů. Oni zodpovídají za to, koho pošlou na led. Neznalost (hokejových) zákonů neomlouvá. O vině rozhodla hokejová disciplinárka, trest přišel podle ceníku disciplinárky. Určitě jde o přísný trest. V mládežnických utkáních si nelze pomáhat k vítězství střídavými starty talentovaných dětí z jiných ročníků.

Hokejový klub zažívá publicitu spojenou s udělením trestu. O podobnou publicitu mládežnické kluby vůbec nestojí. Hokejový svět nestojí o podvody spojené se starty malých hokejistů v různých věkových kategoriích.

Tresty jsou přísné a všem hokejovým činovníkům předem známé. Úmyslné nebo neúmyslné porušení hokejových pravidel znamená trest. Tresty udělují na ledě rozhodčí, mimo led hokejová disciplinárka.

Hokejový trenér si buduje respekt už tím, jak přistupuje k hokeji. Pro malé děti je hokejový trenér autoritou, kterou musí poslouchat stejně jako tatínka. Hokejový trenér je dětským vzorem.

Mládežnická trenérská odrůda: „Výsledkáři“

Ve světě mládežnického hokeje existuje zvláštní trenérská odrůda zvaná „výsledkáři“: na kluziště soupeře vozí k utkání jen talentovanější děti, které klidně doplní o talenty z mladších ročníků. Průměrné mladé hokejisty pak „výsledkáři“ nechávají doma u rodičů. Děti ztrácí chuť do hokeje, pokud je trenér-„výsledkář“ nezařadí na soupisku utkání. Klubu pak časem začnou chybět děti, „výsledkář“ provedl vlastní selekci malých hokejistů. Mládežnický hokej se z volnočasové aktivity mění na „hon za výsledky“. 

Obhajoba ročního flastru

Teď je na hokejovém klubu a novinářích, aby vysvětlili závažnost průšvihu s neoprávněným startem čtveřice malých hokejistů Rebelů v Hlinsku. Novináři už přispěchali s omluvnými komentáři na obranu havlíčkobrodského trenéra. Minimálně neznalost hokejových řádů byla havlíčkobrodskému hokejovému klubu jasně prokázána.

Neoprávněné starty v mládežnických soutěžích  nelze tolerovat. Kazí hokejové prostředí, berou dětem chuť soutěžit.

Co číst dál?

Bára Divišová (Střepiny TV-NOVA): Nepřítel (hokejového) státu

Případ „Kotrba“: Úvahy ze Švýcarska k situaci v HC DUKLA JIHLAVA

Novinářská láska k Dukle Jihlava

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna