Novinářská láska k Dukle Jihlava

MIROSLAV MAREŠ

Mezi komunitou Dukly Jihlava začaly stoupat emoce směrem k novinářské obci. Opět se začalo mluvit mezi rodiči, fanoušky a příznivci klubu o etice novinářské profese. Duklu má rád reportér TV-NOVA David Pik (zkazky o nácviku televizní reportáže v sedm hodin ráno před stadionem se vypráví mezi rodiči), vztah k Dukle Jihlava hlásí i redaktor MFDNES Jaroslav Paclík (doprovázel redaktorku MFDNES Evu Streichsbierovou na besedu fanoušků Dukly, kterou MFDNES pojala jako tiskovou konferenci). Dva redaktory MFDNES na jedné akci těžko uvidíte, jde o vyjímečný až neuvěřitelný jev.

MFDNES jako jediné tištěné médium dostupné v Jihlavě nemá reklamu na mantinelu zimního stadionu. Ale všichni redaktoři MFDNES dávají najevo pozitivní vztah ke klubu. Pozitivni vztah ke klubu se redaktorům MFDNES viditelně nedaří proměnit ve spolupráci s klubem.

Redaktorka MFDNES Eva Streichsbierová a reportér TV-NOVA David Pik doprovázeli na zimní stadion pana Kotrbu, který je s klubem na válečné stezce. Nikdo další z novinářské obce nebyl panem Kotrbou pozván.

Sedm hodin ráno je pro novináře hluboká noc: vyjma sněhové kalamity a dopravních nehod se v tuto dobu nic neděje. Úřady nepracují, lidé nemají náladu poskytovat rozhovory.

Novináři pracovali na zimním stadionu: vytvářeli mediální obraz života komunity. Informovali o problému, který přesně neznají. Ale to je jedno. Překryje to novinářská láska-neláska k Dukle Jihlava.  

Co číst dál?

MFDNES: „Některá auta nemohou tahat radlici, aby nebyla přetížená“

Stížnost z MFDNES na komentář k hokejové besedě

Redaktorka MFDNES: „Ještě jednou a bude zle!“

 

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna