MFDNES: „Některá auta nemohou tahat radlici, aby nebyla přetížená“

Když popisujete situaci , kterou by měli zodpovědní lidé vyřešit, pak je důležitá i přesná formulace problému. V textu MFDNES o problémech se sypači se objevila slovní perla, které si všiml snad každý držitel řidičského průkazu:

„Některá auta nemohou tahat radlici, aby nebyla přetížená“ – zdroj: http://jihlava.idnes.cz/reseni-pretizenych-sypacu-ksus-vysocina-fp9-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150131_2135898_jihlava-zpravy_mv

Problém sypačů a starosti se sypači jsou právě v rovině technického řešení, které bylo pro Vysočinu ušité na míru ve výběrovém řízení. Jenže se ukazuje, že „co bylo ušito se nedá používat“. A když se používat dá, tak s omezeními. 

Radlici auta určitě netahají, i když to píše MFDNES. Radlice je na vozidlech zimní údržby na předku vozidla. Starosti s řešením problému sypače zvyšují novináři tím, jak informují čtenáře o celém problému. Důvěra mezi čtenářem a jeho novinami se rodí z přesného popisu problému a jeho řešení. Čtenář potřebuje přesné a nezkreslené informace od novinářů, kterým může důvěřovat. Infomace o „tahání radlice“ naprosto kazí hodnotu informace a ukazuje na neinformovanost o celém problému. 

Rychlost s jakou klesá důvěra čtenáře v hodnotu předkládaných informací pak vydavatel pozná na nákladu novin. Od kvality novinářské práce přes kvalitu informací se rodí prestiž novin. OBČASNÍK se bude snažit přinášet čtenáři prestižní informace.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna