Krize primátorky: STAN oznámil zdrženlivost k multifunkční aréně

Uskupení Starostové a Nezávislí (STAN) oznámil zdrženlivost k záměru výstavby multifunkční arény v Jihlavě.

„Čekáme na aktualizované informace pana radního Bekeho (ODS), který má projekt na starost. Ve společnosti je velká nejistota a my musíme investici veřejných peněz dobře rozmýšlet o to víc, že se jedná o investici přes jednu miliardu korun,“ vysvětlil stanovisko Starostů a Nezávislých jihlavský radní Libor Kuchyňa.

Starosté a Nezávislí vládnou Jihlavě pod volební značkou „Fórum Jihlava“. Lídryní uskupení „Fórum Jihlava“ je primátorka Karolína Koubová. Uskupení je zmítáno vnitřními spory, které je rozdělilo na několik frakcí.

Podpora výstavby multifunkční arény je v místním i krajském koaličním prohlášení, kde je uskupení STAN členem vládnoucí koalice. Na přípravě investice do multifunkční arény už Jihlava utratila částku kolem stovky milionů korun.

Kuchyňovo prohlášení je dalším momentem, který vyvolá diskuse v místní i krajské politice o dalším způsobu a tempu přípravy multifunkční arény. Uskupení STAN se sice v programovém prohlášení zavázalo k podpoře koaličních cílů ve výstavbě multifunkční arény, politická vyjádření představitelů STANu ukazují na nejednotu při podpoře programu strany.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů