(FOTO) Forum Jihlava publikovalo omluvenku za Tomancův útok na petiční stánek

Uskupení Forum Jihlava zveřejnilo omluvenku k útoku na stánek konkurenční strany Svoboda a přímá demokracie na jihlavském náměstí. Forum potvrdilo totožnost pachatele, kterým byl zastupitel Miroslav Tomanec (více zde).

„Ničit majetek , ať už je jakýkoli a patří komukoli, prostě nepatří ke vzorcům chování, které jsou nám blízké,“ uvedlo uskupení Forum Jihlava.

Zastupitel Miroslav Tomanec potvrdil svou přezdívku „dévéťák náměstí“, kterou dostal jako vysloužilý voják z povolání (více zde). Před časem zase Forum Jihlava vysvětlovalo svým příznivcům Tomancův pokus o zběhnutí z řad příznivců uskupení Forum Jihlava do hnutí ANO (více zde).

TomanecZatím není jasné, kdo je autorem omluvenky pro zastupitele Tomance a kteří kandidáti uskupení Forum Jihlava vytvořili celou omluvenku. Uskupení Forum Jihlava se pokouší vzbudit u občanů města iluzi, že jde o klasické hnutí jaká běžně fungují v místní politice. Forum Jihlava ovšem nemá žádnou právní subjektivitu ani vnitřní stanovy ani řádně zvolené představitele. V polovině funkčního období zastupitelé Forum Jihlava odešli do opozice, když novopečený zastupitel Miroslav Tomanec nepodepsal koaliční smlouvu (více zde).

Kandidáty do městského zastupitelstva za uskupení Forum Jihlava teď čeká osobní vyjádření důvěry pro zastupitele Miroslava Tomance, který používá kontroverzní metody k vyjádření politických názorů a postojů. Ničení petičních stánků je nepřijatelným jevem a ohrožením demokracie. Odstraňování čehokoliv nepřípustného a udržování veřejného pořádku je věcí městské policie případně Policie České republiky.

Pokud byl petiční stánek na veřejně přístupném místě v rozporu se zákonem, měl být majitelem odstraněn na úřední výzvu. A pokud by nebyl odstraněn ve stanoveném termínu, měla zasáhnout moc úřední.

Brát spravedlnost do vlastních rukou nesmí ani zastupitel ani primátor města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna