(VIDEO) VÍME PRVNÍ: Zastupitel Tomanec (Forum Jihlava) zaútočil na petiční stánek Svobody a přímé demokracie (SPD)

Zastupitel Miroslav Tomanec zaútočil na petiční stánek Svobody a přímé demokracie (SPD), který byl umístěn na jihlavském náměstí v době oslav stého výročí republiky. Celý incident posléze zdokumentovala Policie České republiky.

Jenom členové a příznivci Svobody a přímé demokracie se na kulturní akci pohybovali ve stranických tričkách. Členové jiných politických stran a uskupení přišli na kulturní akci v civilu. Podle názoru některých občanů Jihlavy neměla politická agitace SPD na kulturní akci co dělat, podle příznivců SPD šlo o petiční stánek. A petiční stánek je přípustný.

Celý incident popsal Občasníku lídr Strany přímé demokracie Petr Paul.

Na konci jara obsadil zastupitel Tomanec městskou lavičku na náměstí a odmítal ji uvolnit. Posléze se přišel s květinou omluvit na radnici (více zde). V jihlavské politice má zastupitel Tomanec přezdívku „dévéťák náměstí“ (více zde).

Policie potvrdila druhý den informace Občasníku o zahájení vyšetřování celého incidentu na jihlavském náměstí.

„Poškození stánku šetříme. Přivolaní policisté provedli na místě nezbytná šetření, ohledání a zadokumentování poškozeného stánku, a dále ustanovení osob. Poškození stánku v současné době šetříme jako podezření ze spáchání přestupku proti majetku.Policisté v současné době ještě provádějí další šetření, nelze se tudíž vyjádřit k případnému postihu,“ uvedla mluvčí Policie Jana Kroutilová.

Uskupení Forum Jihlava publikovalo nepodepsanou omluvenku ve které potvrdilo totožnost pachatele útoku (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna