(FOTO) Průkaz, prosím! Jihlavská radnice zavádí kontrolu novinářských dokladů

Nové vedení města, nové pořádky. Statutární město Jihlava oznámilo provedení kontroly novinářských průkazů před začátkem první tiskové konference nového vedení města Jihlavy. Informaci o provedení kontroly rozeslal do redakcí místních novin tiskový mluvčí radnice Martin Kukla. Oznámení obdržela i redakce Občasníku.

První prioritou nové koalice pod vedením primátorky Koubové je „Otevřenost a vstřícná komunikace statutárního města Jihlavy“ (více zde). Tato komunikace ovšem viditelně nebude s každým.

Server Občasník se odvážil publikovat otevřený dopis místní opozice s tvrdou kritikou primátorky za neúčast na vzpomínkovém akci ke Dni válečných veteránů na místním hřbitově (dokument zde). Ovšem podle souhrnných týdenních zpráv neúčast městské delegace primátora a náměstků nebyl žádný problém, radnici zastoupil mladý radní Libor Kuchyňa (více zde).

Jednočlenná delegace  radního Kuchyni byla podstatně slabší než obvyklá účast v minulých letech, kdy na hřbitov přišlo celé vedení města ve složení primátor a náměstci (více zde). Později vedení města napsalo omluvenku (více zde). Občasník ordinoval léčebné kapky (více zde) a ty viditelně zabraly.

poldaKontrola novinářských průkazů je evidentní snahou vedení města zabránit dalším dotazům a žádostí o fotografie růžovo zlatého mobilu nové primátorky Koubové. Kromě barvy a radosti primátorky není o mobilu nic bližšího známo (více zde).

Ani na vrátnici jihlavského Magistrátu nemuseli a nemusí návštěvníci jihlavské radnice předkládat průkazy totožnosti. Tuto výsadu vedení města nově vyhradilo pouze novinářům s jednoduchým vzkazem : „Jestli nás budete kritizovat, nepustíme vás na tiskové konference města“.

Radní města by si tak mohli všimnout nových pořádků na jihlavské radnici především s ohledem na další fungování města. Zavedení kontroly novinářských průkazů je především snahou pustit k nové primátorce výhradně novináře, kteří nejsou a nebudou kritičtí vůči vedení města.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna