(FOTO) Válka provozovatelů: Zamkl čerpací stanice bývalý provozovatel na pokyn policie?

Válka o provozování stok a kanalizací v Lukách nad Jihlavou pokračuje. Na čtyřech přečerpávacích stanicích se večer po převzetí provozování objevily nové zámky, ke kterým ale nemá městys Luka nad Jihlavou klíče. Údajně uzamkl přečerpávací stanice bývalý provozovatel po té, co pro něj skončilo neúspěchem odpolední dohadování s novým provozovatelem čističky odpadních vod.

Pokyn k uzamčení přečerpávacích stanic mohl být dokonce vydán s vědomím nebo na přímý pokyn policie. Tuto možnost ovšem policie odmítla. „Policie České republiky pokyn k uzamčení nevydala,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Policisté byli přítomni během celého mnohahodinového dohadování obou skupin provozovatelů. K výslechu na obvodním oddělení policie jsou postupně voláni účastníci celého incidentu s převzetím provozování městysem Luka nad Jihlavou.

Motiv pro umístění nových zámků na přečerpávací stanice má Vodárenská a.s. , která se tímto zoufalým krokem snaží udržet ve hře o provozování stok a kanalizací v Lukách nad Jihlavou.

Majetek na kterém čerstvě visí nový zámek považují Luka nad Jihlavou za stoprocentně jisté vlastnictví městyse.

Situace se stále více přelévá to trestně-právní roviny i díky nečinnosti vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, který je stoprocentním vlastníkem Vodárenské a.s.  Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko dosud nevydal Lukám nad Jihlavou vodárenský majetek městyse po odchodu z vodárenského svazku.

Vyjádření Policie ČR i vedení Vodárenské a.s. doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna