(FOTO) Vesnickou slavnost podpořil záštitou prezident republiky, kraj Vysočina nedá ani korunu

Český svaz žen v Květinově na Havlíčkobrodsku připravuje na konec září den složek Integrovaného záchranného systému jako vesnickou slavnost. Akci udělil osobní záštitu prezident republiky Miloš Zeman.

Podle informací Občasníku se od celé aktivity distancuje Kraj Vysočina, který žádost o finanční podporu označil za nesystémovou. Úředníci z krajského odboru kultury řízeného radní Janou Fischerovou (ODS) akci ohodnotili pětapadesáti ze sta možných bodů. Při zisku šedesáti bodů poskytuje Kraj Vysočina neziskovým aktivitám drobnou podporu v podobě propagačních předmětů.

Žádost spolku květinovských žen přijal odbor sekretariátu hejtmana a na základě hodnocení odboru kultury navrhl  radě kraje zamítnout žádost jako nesystémovou.

Odbor regionálního rozvoje plánuje podpořit  a zpestřit celou akci  prezentací Evropského regionu Dunaj-Vltava včetně informace o partnerství regionů a společně realizovaných projektech.  Propagační materiály by zařídil , kterou by zajistil Odbor regionálního rozvoje KrÚ

Květinov je malou obcí mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, žije zde kolem dvou set padesáti stálých obyvatel. Součástí obce jsou osady Kvasetice na silnici do Krásné Hory a Radňov  na kopečku nad Květinovem směrem na Herálec a ještě samoty Svitálka u humpolecké silnice, Horky za Kvaseticemi a Jalovčí na Úsobském potoce pod Radňovem.

Aktivita místního spolku žen je jednou z mála místních kulturních aktivit.

„O věci nic nevím. Komise kultury nemá žádný přímý vliv na přidělování finančních dotací,“ uvedl předseda Kulturní komise kraje Vysočina Zdeněk Geist (ODS).

Vyjádření radní Kraje Vysočina Jany Fischerové (ODS) doplníme, pokud se je podaří získat.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna