(FOTO) Bohatí lidé přispívají nemocnici na dýchací přístroje, informoval Magistrát

Magistrát města Jihlavy sdílel na svém oficiálním profilu výzvu jihlavské nemocnice k spolufinancování nákupu přístrojů pro podporu plicní ventilace. „Bohatí lidé z Jihlavy už posílají statisícové částky,“ zaznělo ve zprávě Magistrátu.

„Rozhodně nechceme šířit paniku, ale musíme být připraveni. Aktuálně pořídíme plicní ventilátory a infuzní techniku na infekční JIP. Rozhodli jsme se pro uvolnění čtyř milionů korun,“ popisuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev s tím, že se mu již začali ozývat dobrovolní dárci, kteří by rádi přispěli.

Vedení nemocnice se proto rozhodlo zřídit účet, kam budou moci dárci poslat peníze. Nemocnice nakupuje dva typy přístrojů, a to základní verzi za půl milionu korun a druhý dražší typ za zhruba jeden milion korun.

Mezi jihlavskými podnikateli nastal silný rozruch po dotazu Občasníku „zda-li jsou bohatými lidmi, kteří přispěli nemocnici na plicní ventilátory“. Zpráva na sociálním profilu Magistrátu byla okamžitě opravena na žádost dotčených firem.

Formulace „Bohatí lidé z Jihlavy už posílají statisícové částky“ byla nejnověji nahrazena větou: “ Sbírku iniciovala firma Patrol a přispěla už částkou 200 tisíc korun. Další firmy se přidávají jako například Jipocar se stejnou sumou.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů