Hejtman Běhounek (ČSSD): JHMD mají jen dvě nepojízdné lokomotivy?

V lednové rozpravě členů Zastupitelstva kraje Vysočina došlo i na provozní situaci Jindřichohradeckých místních drah (JHMD). Opoziční zastupitel Pavel Hodáč se hejtmana Běhounka dotazoval na vyjádření ve kterém hejtman označil spory s úzkokolejkou „za folklór“ (více zde) i na současnou provozní situaci.

„Pokud se týká Jindřichohradeckých místních drah, nehodlám na svém stanovisku nic měnit. Jestli je pravda, co jsem se dozvěděl z telefonátu, tak dnes nemají nic než dvě nepojízdné lokomotivy. Protože nic jiného nemají. Jedna jim shořela, jedna nabourala. Třetí je nepojízdné. Všechno je pořízeno z regionálního operačního programu. A všude je udržitelnost.

My samozřejmě máme zajištěné náhradní řešení dopravní obslužnosti autobusovou dopravou. Co se týká turistického využití, tak to je samozřejmě dobré. Ale záleží na JHMD, jak úzkokolejku turisticky využijí.“

Jindřichohradecké místní dráhy chtějí dosáhnout vyšší úhradu provozní ztáty od Kraje Vysočina z peněz, které zasílá stát na zajištění dopravní obslužnosti. Na Kraj Vysočina posílají ministerskou kontrolu (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna