Kritikovi Kotrbovi zrušila DUKLA registrační průkaz syna

MIROSLAV MAREŠ

Vytrvalý kritik fungování oddílu Dukla Jihlava mládež z.s. Tomáš Kotrba už nemá platný registrační průkaz ČSLH pro svého syna. Jeho syn se tak nemohl ve čtvrtek 12. února účastnit tréninku mládeže Dukly Jihlava. Trenéři mládeže ho nepustili na led. Informace je sice neoficiální, rychle se ale šíří se mezi rodiči malých hokejistů jako lavina. Bez bližších informací ji potvrdil i hokejový klub HC DUKLA JIHLAVA.

„Registrace byla zrušena na základě dlouhodobé nespokojenosti Tomáše Kotrby s tréninkovými metodami Dukly Jihlava a se zásadními názorovými rozdíly mezi filozofií klubu a pana Kotrby,“ sdělil jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Zrušení registrace u hráče žákovského týmu je v hokeji  naprosto vyjímečný krok a dotázaní rodiče malých hokejistů Dukly Jihlava si nepamatují, že by k němu v Jihlavě někdy došlo.

„Panu Kotrbovi klub uvolnil v hokejové kariéře syna ruce, jeho syn může začít další kariéru kdekoliv. Třeba v extraligové Kometě Brno, „ uvažoval jihlavský zastupitel Mudr. Roman Peschout, který má syna v kádru Dukly Jihlava.

Dusno v kabině

Podle informací rodičů panovala při čtvrtečním tréninku, kterého se už Kotrbův syn nemohl účastnit, v kabině mládeže dusná atmosféra. U slovní výměny názorů s Tomášem Kotrbou byl šéftrenér mládeže Jiří Jungwirth a jednatel mládeže Pavel Falta.

K fyzickému kontaktu mezi námi nedošlo. Bylo mu cosi oznámeno a pak došlo k výměně názorů,“ řekl šéftrenér mládeže Dukly Jiří Jungwirth. Blíže nechtěl šéftrenér mládeže Dukly celou událost komentovat.

Odvolán za fyzické tresty dětí z postu asistenta trenéra

Tomáš Kotrba byl v minulosti asistentem trenéra u jednoho z mládežnických týmů Dukly Jihlava. Z pozice asistenta trenéra byl Kotrba odvolán na základě stížnosti rodičů malých hokejistů na používání fyzických trestů vůči dětem v tréninkovém procesu.

„Černoši“ na prezidentském poháru

Tomáš Kotrba byl i jedním z organizátorů Turnaje o pohár prezidenta ČR, který měl problém s alkoholem a byl v zásadním rozporu s filozofií klubu. Turnaj měl být po dobu pěti let vždy organizován pro syny organizátorů. Konto, na které šly peníze za startovné jednotlivých klubů, nebylo bankovní konto DUKLY Jihlava- mládež. Na turnaji v rozporu s propozicemi turnaje startovali „na černo“ i děti starších ročníků, jejichž rodiče patřili ke sponzorům turnaje.

Syn Tomáše Kotrby je teď z pohledu hokejových regulí volný hráč a může další kariéru naplno začít v jiném hokejovém klubu i mimo oficiální struktury Českého svazu ledního hokeje. Odstupné se ho netýká.

Co číst dál?

http://www.obcasnik.eu/mladez-dukly-zrusila-trenink-pro-chovani-pana-kotrby/

Dopis Radka Vovsíka trenérům DUKLY JIHLAVA (12.2.2015)

Slepota Aktualne.cz: copak neviděli fotky dresů juniorky?

Co se četlo v lednu na Občasníku? Odsouzený redaktor MFDNES a hokejové události

Registrační práva a účelové přestupy dětí

Vyděračský útok: policie postavila kolem oběti neviditelnou zeď

 

2 komentáře
  1. HaFan
    • Ondřej Šuhaj

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna