Krize primátorky: Existují kompromitující materiály na ex-náměstka Kalinu?

Na bývalého náměstka primátorky Jaromíra Kalinu mají existovat určité kompromitující materiály. Avízo na brzké zveřejnění se objevilo na sociálních sítích.

„Já mám také informace z magistrátu a vše se jeví, že pan Kalina asi tak čistý nebude, až vyjde pravda k jeho okamžité rezignaci, tak ostatní lidovci budou nemile překvapení,“ stojí doslova v příspěvku. Příspěvek končil výslovnou žádostí, aby nebyl smazán.

Jaromír Kalina rezignoval po té, kdy primátorka předložila radním města ukončení dlouholeté spolupráce s právní kanceláří Ondruš (rezignační dopis přímo zde). Městský výbor KDU-ČSL odmítl možnost personální výměny Kaliny, ostatní možnosti řešení situace ponechal otevřené (usnesení přímo zde).

Primátorka Koubová již zveřejnila prohlášení o pokračování koalice (více zde) a jednání s KDU-ČSL o další spolupráci.

O plánování změny strategie mnohaletého právního sporu o vydání vodárenského majetku není nic bližšího známo, ukončení spolupráce s dosavadní právní kanceláří Ondruš přišlo jako blesk z čistého nebe (více zde).

Hrozba zveřejnění údajných kompromitujících materiálů na ex-náměstka primátorky a předsedu Městské organizace KDU-ČSL Jihlava je patrně snahou o vytvoření politického nátlaku na lidovce jako koaličního partnera během koaličních rozhovorů o další formě spolupráce ve vedení města.

Opozice připravuje svolání mimořádného zastupitelstva, čímž primátorce Koubové razantně zkrátí dobu na vyřešení koaliční krize (více zde). Opozice plánuje získat dvacet hlasů v zastupitelstvu, což by byla většina (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna