Ministerstvo určí zprostředkovatele ve sporu odborářů a vedení Automotive Lighting

hlava mluveníDo sporu mezi odboráři a vedením jihlavské firmy Automotive Lighting vstoupí zprostředkovatel určený Ministerstvem práce a sociálních věcí. Občasníku to sdělil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

„MPSV zahájilo správní řízení o určení zprostředkovatele, ve které určilo 10 denní lhůtu podle správního řádu, ve které se mohli účastníci seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí. Tato lhůta nyní skončila a v současné době je rozpracováno rozhodnutí o určení zprostředkovatele. Je reálný předpoklad, že návrh obdrží všichni účastníci do konce tohoto týdne. Jedná se o standardní postup MPSV  v intencích zákonné úpravy (zákon o kolektivním vyjednávání a správní řád),“ uvedl mluvčí Řepka.

Odboráři Automotive Lighting požadují po vedení firmy čtrnáctý plat ve výši sto procent měsíčního platu a uvolněnou funkci předáka odborů.

Počátkem května žádalo vedení firmy primátora města o pomoc při zajištění ubytování stovek zahraničních dělníků (více zde), později se zjišťoval zdroj úniku informací o požadavcích vedení firmy (více zde).

Vedení firmy Automotive Lighting zrušilo plánované jednání s odboráři pouhý jeden den před plánovaným jednáním. Důvodem je údajně požadavek odborářů na přidělení zprostředkovatele. Další jednání budou probíhat již jen za jeho účasti.

Novým dělníkům slibuje vedení firmy i čtrnáctý plat (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna