(FOTO) Automotive Lighting slibuje novým dělníkům čtrnáctý plat, vyplatit ho nemůže?

Firma Automotive Lighting slibuje v náborovém inzerátu novým dělníkům doslova nemožné v podobě vyplacení čtrnáctého platu. Vyplývá to z náborového inzerátu na Úřadu práce.

Podle informací Občasníku není v současné době možné vyplácet čtrnáctý plat. Neumožňují to mzdové předpisy firmy. Maximálně mohou dělníci dost třináctý plat. Půlku v létě a půlku o vánocích.

Odbory ve firmě Automotive Lighting už vyhlásily stávkovou pohotovost na podporu svých požadavků: mezi nimi je požadavek vyplacení čtrnáctého platu už za rok 2018.

Ministerstvo práce a sociálních věcí v nejbližší době určí zprostředkovatele, který se pokusí vyjednat dohodu mezi odboráři a vedením firmy (více zde).

Vedení firmy Automotive Ligting hledá také  desítku překladatelů-lokálních trenérů se znalostí srbštiny se hledá od podzimu pro pracoviště firmy Automotive Lighting.  I těm slibuje zvláštní prémie, 13. a 14. plat, osobní ohodnocení, 1500,- Kč měsíčně na zdraví. Úkolem lokálních překladatelů bude tlumočení pracovních návodů a postupů v rámci provozu a výroby.

Náborový inzerát jen potvrzuje zájem firmy Automotive Lighting zaměstnávat ve větší míře zahraniční dělníky. Srbsko a Černá Hora budou pravděpodobně příštími státy, které se stanou členy Evropské unie. Nejspíš se tak stane ale až v roce 2025, tedy za sedm let.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna