Na školní výlet za odměnu jeli i potomci ředitele ZŠ Křižanov z jiné školy

dětiZákladní škola Křižanov zorganizovala pro své žáky soutěž ve sběru papíru. Za odměnu pak děti jely do vodního parku Laguna v Třebíči. Jeden den jeli žáci nižších ročníků, další den pak děti vyšších ročníků. Když pak děti rodičům vyprávěli zážitky z výletu, nestačili se rodiče divit.

Školní autobus zastavil ve Velkém Meziříčí a přibral potomky ředitele křižanovské školy.  Celkem pět dětí z prvního a druhého manželství pana ředitele.

Údiv rodičů školou povinných dětí byl neuvěřitelný: pan ředitel si přibral na výlet za odměnu i vlastní děti. Na červencovém mimořádném jednání zastupitelstva pak celý příběh potvrdil rodičům. Náklady za účast potomků na akci školy přislíbil uhradit.

Dalším problémem je způsob omluvy potomků ředitele z řádného vyučování. Místo účasti ve vyučování, jely se svým otcem na výlet. To lze jen těžko omluvit nemocí nebo rodinnými důvody, čehož si musel být ředitel školy vědom jako pedagog i jako rodič. Omluvenku svých potomků nemusí ředitel školy nikomu ukazovat ani v případě podezření na střet zájmů?

Křižanovské děti už bude škola jen těžko motivovat ke sběru papíru, na výlety za odměnu jezdí i potomci ředitele školy. Viditelně to není ani problém pro zastupitele Křižanova, kteří vykonávají role zřizovatele školy.

Městys Křižanov řeší hned několik problémů v místní škole: personál školy nevhodně zareagoval na možnou šikanu žáků, kdy celý incident vyšetřovala vedoucí školní družiny a místostarostka městyse Radomíra Schmidová (více zde), škola nevzala na školní výlet malou diabetičku závislou na pravidelné aplikaci inzulinu jako léku (více zde).

Účast potomků ředitele školy na školním výletě za odměnu pak už jenom dokresluje poměry, které vládnou na křižanovské škole.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna