Nejvyšší soud odmítl dovolání vysočinského redaktora MFDNES. Trest platí.

Případ údajné policejní rvačky na rekreační chatě pod kopcem Čeřínek má definitivní rozuzlení. Novinář Mfdnes Martin Vokáč byl odsouzen k desetiměsíčnímu podmíněnému trestu odnětí svobody za pomluvu spáchanou tiskem. Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. Trest vynesený soudy nižší instance tak zůstává v platnosti.

Kdyby obžalovaný redaktor uznal své pochybení před soudem a omluvil se, mohla se celá záležitost vyřešit i  zastavením trestního řízení se zachováním bezúhonnosti obžalovaného.

fb1

Starosti se valí i na vydavatelský dům MAFRA a.s. se soudním řízením o náhradě nemajetkové újmy, kterou poškozený plukovník Petr vyčíslil částkou přes čtvrt milionu korun. „Můj mandant čeká na návrhy smírného vyrovnání,“ uvedl právní zástupce poškozeného Radek Ondruš.

Inspekce očistila dobré jméno plukovníka Petra

Na podzim 2012 informovala média o údajném  incidentu u policejní chaty na Čeřínku.  Policisté tam měli podle  zpráv médií zaútočit na mladého muže a zranit ho. Vokáč v říjnu 2012 zveřejnil nepravdivou informaci o tom, že mezi aktéry rvačky byl i šéf policie na Jihlavsku. Policejní plukovník Petr se ještě téhož dne domáhal v redakci MF DNES odstranění nepravdivé zmínky o své osobě, protože do údajného incidentu nebyl nijak zapleten. Inkriminovaná informace tedy za čas z textu MFDNES zmizela. 

Vyšetřování policejní inspekce nepotvrdilo verze o účasti policistů na rvačce před policejní chatou v průběhu oslavy. Práce vyšetřovatelů policejní inspekce vyústila až do podání obžaloby na redaktora MFDNES. Prvoinstanční okresní soud odsoudil redaktora MFDNES k podmíněnému trestu vězení. Rozsudek potvrdil i odvolací krajský soud. Dovolání k Nejvyššímu soudu bylo zamítnuto.

MAFRA půjde k ústavnímu soudu

Ani Nejvyšší soud není zřejmě poslední soudní instancí, která se bude zabývat případem vysočinského novináře Martina Vokáče.  „Využijeme všech možností, abychom se za našeho zaměstnance postavili,“ uvedl ředitel MAFRA pro strategické řízení František Nachtigall.

Nachtigallovo vyjádření naznačuje možnost podání ústavní stížnosti k  Ústavnímu soudu České republiky.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů